Петро Калнишевський
та його доба
Меню сайту

Категорії розділу
Запорозька Січ в попередні століття [6]
Січ в XVIII столітті [4]
Доля запорожців після зруйнування Січі [4]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2895

Статистика

Головна » Статті » Запорозька Січ в XVIII столітті » Січ в XVIII столітті

Олешківська Січ
Після  невдалих  для  Московської  держави подій  під  час  російсько-турецької  війни  1811-1813  років  та  підписання  Прутської  та  Андріанопольських  угод  Запорожжя  потрапило  під  юрисдикцію  Тупеччини.  Тому  Олешківська  Січ,  заснована  в  1711  році,  опинилась  в  межах  Османської  імперії  та  залежного  від  неї  Кримського  ханства. Запорозьке  військо відтепер перебувало у подвійній залежності від Османів та Гіреїв; за участь у військових виправах кримських ханів запорожцям було обіцяно невтручання у їхні внутрішні справи, даровано податкові пільги та право займатися їхніми традиційними промислами на всій території Кримського ханства.    
  Олешківська  Січ  знаходилась  на лівому  березі  Дніпра,  навпроти  сучасного  Херсону. Тут козаки жили під турецькою владою десь до 1730 р. Ця Січ займала коло два гектари простору, мала план чотирикутника, обведена була ровами й валами, з редутами і воротами на 3.5 м. завширшки по північному боці. Посередині був рівний градий майдан на 70 м. завширшки. З цієї Січі не залишилося ні сліду.
  
Ханські утиски викликали прагнення козаків повернутися на батьківщину. Перша така спроба була зроблена в 1714, але російський уряд відмовив запорожцям. У травні 1728 в Олешківський Січі виникло повстання. Козаки скинули кошового отамана Костя  Гордієнка й рушили вверх по Дніпру. В 1734 царський уряд дозволив козакам заснувати на річці Підпільній,  так  звану  Нову Січ.  
Категорія: Січ в XVIII столітті | Додав: Niki (25.06.2010) | Автор: Бедікян Н.І.
Переглядів: 3162
Форма входу

Пошук

Друзі сайту
  • Всеукраїнський фонд імені Петра Калнишевського
  • Український інститут національної пам'яті
  • Запорозька Січ. Історичний проект


  • Copyright MyCorp © 2020
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz