Петро Калнишевський
та його доба
Меню сайту

Категорії розділу
Запорозька Січ в попередні століття [6]
Січ в XVIII столітті [4]
Доля запорожців після зруйнування Січі [4]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 3168

Статистика

Головна » Статті » Запорозька Січ в XVIII столітті » Запорозька Січ в попередні століття

Чортомлицька січ під час Руїни
  Чортомлицька  Січ (або  Стара  Січ)  була  заснована у  1652  році  на  острові  Чортомлик  при  впадінні  в  Дніпро  приток  Чортомлик, підпільна і  Скарбна.  Проіснувала  вона  до  1709  року,  коли  була  зруйнована  за  наказом  Петра І.
  Навколо Січі були побудовані земляні укріплення та встановлено гармати. У центрі був майдан, навколо нього розташовувались курені та будинки старшини. В Січі існувала церква Покрови пресвятої Богородиці, зведена за рішенням загальної козацької ради. За межами укріплень містилися різні підсобні споруди, майстерні, кузні та ливарні. Там само було зведено приміщення, призначене для тимчасового розміщення іноземних послів і купців. В самій Січі існувало певне виробництво, зокрема, виготовляли порох, кулі, ядра.
   Після  смерті  Богдана  Хмельницького  у  1657  році,  коли  при  владі  в  гетьманщині  стає  Іван  Виговський, на  Січі  виникає  опозиція  до  гетьмана.  Виговський  був  вимушений зріктися  булави,  після  чого  і  розпочався  період  "Руїни".
Військо Запорозьке Низове в різні часи підтримувало різні політичні сили, що вели боротьбу за Україну (пропольські, промосковські, протурецькі). Та зі смертю кошового Івана Сірка в 1680р. Січ перестає активно втручатись та впливати на справи в Україні.
  З призначенням в 1687р. гетьманом України Івана Мазепи права запорожців обмежуються, на території Коша будуються фортеці для контролю над Запорозькою Січчю.
Категорія: Запорозька Січ в попередні століття | Додав: Niki (24.06.2010) | Автор: Бедікян Н.І.
Переглядів: 2687
Форма входу

Пошук

Друзі сайту
  • Всеукраїнський фонд імені Петра Калнишевського
  • Український інститут національної пам'яті
  • Запорозька Січ. Історичний проект


  • Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz