Петро Калнишевський
та його доба
Меню сайту

Категорії розділу
Образ життя і заняття козаків [5]
Військова справа [8]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2838

Статистика

Головна » Статті » Запорозьке козацтво » Образ життя і заняття козаків

Тривалість життя козаків
 У 16-17 століттях мало хто доживав до старості – всі гинули в боях або походах. Здебільшого похилі козаки ховалися десь в печери, викопували криниці і жили там до смерті.
  Але  тривале  життя  було  характерним  для  козаків,  особливо  в  18  столітті.  Про  це  можна  довідатися  зі  спогадів  козака Микити  Леонтійовича Коржа,  записаних  вже  в  19  столітті: "Я уродженець Нових Кодаків, до яких прийшли мої пращури на проживання з Малоросії,тобто Гетьманщини, що нині місто Кобеляки Полтавської губернії. Першим із них був прадід  Василь Жадан на прізвище, жив на світі 85 літ; другий, дід Тарас Жадан, жив на світі 89 літ і за  півтора року до смерті осліп. Його я досить добре пам'ятаю: воджу, бувало, за руку, незрячий-бо. Третій, батько мій Леонтій, на прізвище не Жадан, а Таран — таке прізвисько одержав від  куреня запорозького і жив на світі 115 літ, а матір звали Марією, вона теж померла в глибокій старості й похована в моєму садку, де нині мій осідок". Сам  Микита  Корж  прожив  104  рокиПроживав  він  в  зимівнику  та мав  велику  сім'ю:  " Оженився я ще за його життя, теж у Кодаках, на дівці Парасці. Дітей мали — сімох синів і  чотирьох дочок, з яких дехто помер. Онуків у мене 18 душ та правнуків четверо, і всі вони ще  живі. Дружина моя померла 40 років тому".
  Отже,  тривалим було  не  тільки  життя  кошового  отамана  Петра  Калнишевського,  а  й  багатьох  козаків.  Мабуть  цьому  сприяв  особливий  стиль  життя  козаків.
Категорія: Образ життя і заняття козаків | Додав: Niki (26.06.2010) | Автор: Бедікян Н.І.
Переглядів: 2140
Форма входу

Пошук

Друзі сайту
  • Всеукраїнський фонд імені Петра Калнишевського
  • Український інститут національної пам'яті
  • Запорозька Січ. Історичний проект


  • Copyright MyCorp © 2019
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz