Петро Калнишевський
та його доба
Меню сайту

Категорії розділу
Нащадки Петра Калнишевського [3]
Відродження козацтва в Україні [3]
Реокнструкції та музеї козацької доби [2]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2895

Статистика

Головна » Статті » Нащадки славетної доби » Реокнструкції та музеї козацької доби

Історико-культурний комплекс "Запорозька Січ"
10  жовтня  2009  року  відбулося  урочисте  відкриття  історико-культурного  комплексу  "Запорозька  Січ"  на  території заповідника  "Хортиця".
   Ідея створення на Хортиці архітектурного ансамблю – узагальненого образу козацьких столиць XVI-XVIII ст. - виникла ще в 60-х роках ХХ століття, однак згодом, виходячи з ідеологічних міркувань, було прийнято рішення про відмову від будівництва «Січі» на Хортиці.Вже за часів набуття Україною незалежності призабута ідея створення комплексу «Запорозька Січ» отримує друге дихання. Проте, кошти на створення комплексу були виділені лише через десять років. 14 жовтня 2004р., тобто рівно 5 років тому, відбулася урочиста закладка комплексу.  Остання стадія будівництва комплексу розпочалася 19 червня 2009 року зі старту всеукраїнської акції «Відродимо Запорозьку Січ!», що проходила за ініціативою заступника Голови ВРУ Миколи Томенка.
  
За плануванням комплекс розділяється на дві різновеликі частини –"Внутрішній Кіш” та "Передмістя”.  Всього на території комплексу «Запорозька Січ»  збудовано 23 зрубних та турлучних споруди.В  комплексі також функціонують об’єкти експозиційного призначення, в яких планується відтворити інтер’єри козацьких жител (курінь та будинок кошового отамана), офіційні та освітні установи (військова канцелярія та січова школа). Центральним об’єктом комплексу є трибанна церква Покрови пресвятої Богородиці. Споруди "Зовнішнього Кошу” мають  рекреаційний (корчма) та інтерактивний характер (діючі кузня і гончарне виробництво). За зразками фортифікаційних споруд козацького часу діють три вежі, рови та земляний вал з частоколом.     Інформація  з  сайту  про  7  чудес  України.

Джерело: http://7chudes.in.ua/info/51.htm
Категорія: Реокнструкції та музеї козацької доби | Додав: Niki (27.06.2010)
Переглядів: 2436
Форма входу

Пошук

Друзі сайту
  • Всеукраїнський фонд імені Петра Калнишевського
  • Український інститут національної пам'яті
  • Запорозька Січ. Історичний проект


  • Copyright MyCorp © 2020
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz