Петро Калнишевський
та його доба
Меню сайту

Категорії розділу
Нащадки Петра Калнишевського [3]
Відродження козацтва в Україні [3]
Реокнструкції та музеї козацької доби [2]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2895

Статистика

Головна » Статті » Нащадки славетної доби » Нащадки Петра Калнишевського

Всеукраїнський благодійний фонд імені Петра Калнишевського
   Про  мету  і  діяльність  Всеукраїнського  благодійного  фонду  імені  Петра  Калшишевського  ми  також  дізналися  з  статті  Віктора  Тригуба  "Ми  нащадки  твої, отамане!".
  Про  фонд  в  інтерв'ю  розповідав  І. Рішняк -  його  голова.

   Метою створення і діяльності Всеукраїнського благодійного фонду імені Петра Калнишевського, який я очолюю, якраз і є долучити громаду до відкриття Україні образу Калнишевського. Так, у Пустовійтівці ще в 1991 році було встановлено перший в Україні пам'ятник П. Калнишевському, авторами якого є заслужені діячі культури України В. Бородай та Р. Синько. Перед цим пам'ятний знак Петрові Калнишевському ми відкрили на місці Покровської церкви в Ромні.
   Завдяки таланту і копіткій праці письменника і дослідника Данила Кулиняка вийшли у світ багато публікацій, художніх творів, пісень, фільмів, радіопрограм про життя і діяльність Петра Калнишевського. Чого варта лишень одна книга Д. Кулиняка "Од Калниша вісті", що побачила світ у 2001 році!... Це – художня сповідь митця, це – біль у поєднанні не з плачем, а з волею, гордістю за славетного сина України, яким для нас є Калнишевський...
    Особливої уваги заслуговують пісні композитора і виконавця Теодора Кукурузи на слова Данила Кулиняка, у яких прославляється велич Останнього кошового...
   ... За підтримки нашого благодійного Фонду підготовлено два документальних фільми про Петра Калнишевського... Нині, за підтримки Президента України В. А. Ющенка ми опікуємось виготовленням художнього фільму про Останнього кошового отамана (режисер О. В. Савельєв). 
   ...
Ми надіслали на адреси багатьох міськрад пропозиції про присвоєння імені Калнишевського вулицям чи майданам. І відгуки, я вам скажу лишень позитивні. Калнишевський – єднальна фігура. Одесити, для прикладу, (життя Калнишевського тісно пов'язане з цим краєм) утворили навіть свій, регіональний фонд імені Петра Калнишевського, який очолив В. С. Балух. Нещодавно одному із чорноморських траулерів риболовецької компанії "Капітан" (генеральний директор В. О. Кобилянський) присвоєне ім'я П. Калнишевського. А місцеві меценати, патріоти виношують ідею спорудження на Одещині пам'ятника Кошовому отаману. В реалізації цього проекту велику допомогу надає народний депутат України П. А. Ющенко. Іменем Калнишевського також називаються прикордонні застави, школи, інші мистецькі заклади. Велика роль у поверненні імені Калниша і патріотичному вихованні належить також нашому українському козацтву.

Джерело: http://narodna.pravda.com.ua/rus/history/4ab9838c4c4c5/
Категорія: Нащадки Петра Калнишевського | Додав: Niki (27.06.2010)
Переглядів: 1439
Форма входу

Пошук

Друзі сайту
  • Всеукраїнський фонд імені Петра Калнишевського
  • Український інститут національної пам'яті
  • Запорозька Січ. Історичний проект


  • Copyright MyCorp © 2020
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz