Петро Калнишевський
та його доба
Меню сайту

Категорії розділу
Нащадки Петра Калнишевського [3]
Відродження козацтва в Україні [3]
Реокнструкції та музеї козацької доби [2]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 3158

Статистика

Головна » Статті » Нащадки славетної доби » Нащадки Петра Калнишевського

Повернення славного імені
  В  статті  Віктора  Тригуба  "Ми  нащадки  твої,  отамане!"  за  23.09.2009  розповідається  про  повернення  історичної  пам'яті  про  останнього  кошового  отамана  Петра  Калнишевського.  Надаємо  фраменти  статті.
    Іще зовсім недавно ім'я останнього кошового отамана Січі Запорозької Петра Калнишевського було відоме лишень вузькому колу істориків. Для широкого загалу на це ім'я було накладене "табу", як і на сотні імен інших уславлених особистостей, пов'язаних із волелюбством, непокорою, українським патріотизмом.
  Нині ім'я славного Кошового Запорозької Січі все яскравіше проступає з каламутної ріки часу. Одними із перших, хто вголос заговорили про Петра Калнишевського (іще до проголошення української незалежності) були земляки легендарного Калниша. Серед них – тодішній голова Роменського райвиконкому Сумської області, а нині – голова ДАК "Хліб України", голова Всеукраїнського благодійного фонду імені Петра Калнишевського Іван Рішняк. В  інтерв'ю  він  розповів,  що  ще  за  часів  перебудови були  люди,  що  "прагнули відкривати для себе замовчувані, заборонені сторінки нашої історії. З'явились перші публікації і про Петра Калнишевського із якими виступив відомий український письменник Данило Кулиняк. Саме його   історичні розвідки і привернули увагу тодішньої місцевої влади і мою увагу зокрема".
  Найбільш активно ж заговорили про постать Петра Калнишевського після того, як його найближчий земляк Віктор Ющенко виборов Президентську булаву. І не лишень заговорили, а й почали підтверджувати справами. Символічно, що Калнишевський повернувся в Україну, передусім, духовно, коли в 2006 році в його рідному селі Пустовійтівка Роменського району за сприяння Президента України В. А. Ющенка було піднято з руїн Свято-Троїцький храм, якого Калнишевський збудував власним коштом у 1773 році.  
   На Роменщині в селі Пустовійтівка окрім відбудованої церкви відкрито також музей Петра Калнишевського, нині розгортається експозиція старожитностей...  Словом, нині земля, де закопана пуповина Калнишевського його шанує і гордиться своїм земляком.


Джерело: http://narodna.pravda.com.ua/rus/history/4ab9838c4c4c5/
Категорія: Нащадки Петра Калнишевського | Додав: Niki (27.06.2010)
Переглядів: 1098
Форма входу

Пошук

Друзі сайту
  • Всеукраїнський фонд імені Петра Калнишевського
  • Український інститут національної пам'яті
  • Запорозька Січ. Історичний проект


  • Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz