Петро Калнишевський
та його доба
Меню сайту

Категорії розділу
Нащадки Петра Калнишевського [3]
Відродження козацтва в Україні [3]
Реокнструкції та музеї козацької доби [2]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 3159

Статистика

Головна » Статті » Нащадки славетної доби » Реокнструкції та музеї козацької доби

Всеукраїнське козацьке свято "Калнишева рада"
    В  статті  Павла  Ключника  "Петро  Калниш  у  віках..."   за   1  липня  2009  року   розповідається  про   проведення Всеукраїнського  козацького  свята  "Калнишева  рада"Надаємо  уривки  розповіді  про  козацьке  свято.
    Розпочалися урочистості у суботу покладанням квітів до пам'ятного знака Петру Калнишевському на Покровській горі в Ромнах.  Була  презентована  книга-путівник  "Петро Калнишевський: постать і епоха", виданої за підтримки обласної влади.
   Провідний бібліограф районної бібліотечної системи Неля Кубатко ознайомила із зібраннями творів про життєвий і духовний подвиг Калниша, канонізованого Українською Православною Церквою Київського патріархату. По закінченні заходу присутні переглянули фільм Данила Кулиняка "Повернення Петра Калнишевського".
    Основне ж дійство розгорнулося на Зелену неділю на малій батьківщині останнього кошового Запорозької Січі у с. Пустовійтівка. Як годиться, храмовий день розпочали з молебня на честь Святої Трійці та святого великомученика Петра Калнишевського.
    Відбувся обряд посвяти у козаки: дорослі і юнаки, проголосивши клятву, цілували козацький прапор, шаблю, отримували благословення від єпископа Мефодія, а також одержували три удари нагайкою з відповідними настановами: любити Україну, шанувати батька й матір, слухатися старших…
  Гарного настрою додавали виступи місцевих фольклорних колективів. А з початком фестивалю козацької пісні "Дивограй" більшість гостей перемістилися поближче до сцени, щоб не лише чути, а й бачити виступи солістів, вокальних, хореогра­фічних і драматичних колективів з Полтавської, Чернігівської, Харківської областей та усіх куточків Сумщини.
  Спритні та дужі мали змогу продемонструвати ці якості під час "Козацьких розваг" - різноманітних змагань і конкурсів, що відбувалися поряд на стадіоні. А завершили "Калнишеву раду" гала-концерт і феєрверк.

   Отже,  як  бачимо,  земляки    Петра  Калнишевського  та  сучасні  українці свято  шанують  пам'ять  про   славетного  кошового  отамана.

 

 



Джерело: http://www.romny.info/vistiromenschyny/582-petrokalnyshuvikah
Категорія: Реокнструкції та музеї козацької доби | Додав: Niki (27.06.2010)
Переглядів: 1663
Форма входу

Пошук

Друзі сайту
  • Всеукраїнський фонд імені Петра Калнишевського
  • Український інститут національної пам'яті
  • Запорозька Січ. Історичний проект


  • Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz