Петро Калнишевський
та його доба
Меню сайту

Категорії розділу
Нащадки Петра Калнишевського [3]
Відродження козацтва в Україні [3]
Реокнструкції та музеї козацької доби [2]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 3157

Статистика

Головна » Статті » Нащадки славетної доби » Реокнструкції та музеї козацької доби

У категорії матеріалів: 2
Показано матеріалів: 1-2

Сортувати по: Даті
  В  статті  Павла  Ключника  "Петро  Калниш  у  віках..."   за   1  липня  2009  року   розповідається  про   проведення Всеукраїнського  козацького  свята  "Калнишева  рада"Надаємо  уривки  розповіді  про  козацьке  свято.
    Розпочалися урочистості у суботу покладанням квітів до пам'ятного знака Петру Калнишевському на Покровській горі в Ромнах.  Була  презентована  книга-путівник  "Петро Калнишевський: постать і епоха", виданої за підтримки обласної влади.
   Провідний бібліограф районної бібліотечної системи Неля Кубатко ознайомила із зібраннями творів про життєвий і духовний подвиг Калниша, канонізованого Українською Православною Церквою Київського патріархату. По закінченні заходу присутні переглянули фільм Данила Кулиняка "Повернення Петра Калнишевського".
    Основне ж дійство розгорнулося на Зелену неділю на малій батьківщині останнього кошового Запорозької Січі у с. Пустовійтівка. Як годиться, храмовий день розпочали з молебня на честь Святої Трійці та святого великомученика Петра Калнишевського.
    Відбувся обряд посвяти у козаки: дорослі і юнаки, проголосивши клятву, цілували козацький прапор, шаблю, отримували благословення від єпископа Мефодія, а також одержували три удари нагайкою з відповідними настановами: любити Україну, шанувати батька й матір, слухатися старших…
  Гарного настрою додавали виступи місцевих фольклорних колективів. А з початком фестивалю козацької пісні "Дивограй" більшість гостей перемістилися поближче до сцени, щоб не лише чути, а й бачити виступи солістів, вокальних, хореогра­фічних і драматичних колективів з Полтавської, Чернігівської, Харківської областей та усіх куточків Сумщини.
  Спритні та дужі мали змогу продемонструвати ці якості під час "Козацьких розваг" - різноманітних змагань і конкурсів, що відбувалися поряд на стадіоні. А завершили "Калнишеву раду" гала-концерт і феєрверк.

   Отже,  як  бачимо,  земляки    Петра  Калнишевського  та  сучасні  українці свято  шанують  пам'ять  про   славетного  кошового  отамана.

 

Реокнструкції та музеї козацької доби | Переглядів: 1653 | Додав: Niki | Дата: 27.06.2010

  10  жовтня  2009  року  відбулося  урочисте  відкриття  історико-культурного  комплексу  "Запорозька  Січ"  на  території заповідника  "Хортиця".
   Ідея створення на Хортиці архітектурного ансамблю – узагальненого образу козацьких столиць XVI-XVIII ст. - виникла ще в 60-х роках ХХ століття, однак згодом, виходячи з ідеологічних міркувань, було прийнято рішення про відмову від будівництва «Січі» на Хортиці.Вже за часів набуття Україною незалежності призабута ідея створення комплексу «Запорозька Січ» отримує друге дихання. Проте, кошти на створення комплексу були виділені лише через десять років. 14 жовтня 2004р., тобто рівно 5 років тому, відбулася урочиста закладка комплексу.  Остання стадія будівництва комплексу розпочалася 19 червня 2009 року зі старту всеукраїнської акції «Відродимо Запорозьку Січ!», що проходила за ініціативою заступника Голови ВРУ Миколи Томенка.
  
За плануванням комплекс розділяється на дві різновеликі частини –"Внутрішній Кіш” та "Передмістя”.  Всього на території комплексу «Запорозька Січ»  збудовано 23 зрубних та турлучних споруди.В  комплексі також функціонують об’єкти експозиційного призначення, в яких планується відтворити інтер’єри козацьких жител (курінь та будинок кошового отамана), офіційні та освітні установи (військова канцелярія та січова школа). Центральним об’єктом комплексу є трибанна церква Покрови пресвятої Богородиці. Споруди "Зовнішнього Кошу” мають  рекреаційний (корчма) та інтерактивний характер (діючі кузня і гончарне виробництво). За зразками фортифікаційних споруд козацького часу діють три вежі, рови та земляний вал з частоколом. 

   Інформація  з  сайту  про  7  чудес  України.

Реокнструкції та музеї козацької доби | Переглядів: 2717 | Додав: Niki | Дата: 27.06.2010

Форма входу

Пошук

Друзі сайту
  • Всеукраїнський фонд імені Петра Калнишевського
  • Український інститут національної пам'яті
  • Запорозька Січ. Історичний проект


  • Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz